کتاب عادت می کنیم

-برترین آثار داستانی ایران
خرید کتاب عادت می کنیم
جستجوی کتاب عادت می کنیم در گودریدز

معرفی کتاب عادت می کنیم از نگاه کاربران
شاید دادن یک ستاره کمی بی انصافی باشد،من به کتاب@چراغها را من خاموش میکنم@ دو ستاره دادم و این کتاب به نظرم از آن یکی در سطح پایین تری قرار دارد. این دومین کتاب و البته آخرین کتابیست که از زویا پیرزاد خواندم . با خواندن این کتاب فهمیدم که دیگر نباید سراغ کتابهای این نویسنده بروم. سبک نوشتاری کاملا مشابه با چراغها را من خاموش میکنم است و البته باز هم بسیار روان و سبک و باظرافت نوشته شده است. شاید باید از نام کتاب می فهمیم که چه چیزی در انتظارم است اما دروغ چرا؟! نفهمیدم!
کتاب را خواندم و باز همان سوال همیشگی:
خوب...! بعد؟!
باز هم یک تصویر از روزمرگی و عادت و انفعال و لطافت زنانه و قربانی بودن آنها. این نگاه رایج واقعا برای من یک نفر دیگر هیچ جذابیتی که ندارد هیچ خیلی هم کسالت آور شده.
اینکه ما درد را بشناسیم بسیار هم خوب است اما به نظرم ما دیگر بیش از اندازه پی شناخت دردیم،تا آنجا که دیگر درمان و مهمتر از تمام اینها پیشگیری را از یاد برده ایم.

مشاهده لینک اصلی
@عادت می‌کنیم@ درباره‌ی زنی ۴۰ ساله و مطلقه‌ست که با دخترش زندگی می‌کنه. شاغل‌ه و بار زندگی تماماً روی دوشش‌ه و فرصتی برای خودش نداره. تا بالاخره تصمیم می‌گیره خودش رو هم ببینه، بعد از آشناییش با سهراب.
رابطه‌ی پخته و بالغانه‌ی آرزو و سهراب رو دوست داشتم و خب دردسرهای یک زن مطلقه، خوب و قابل لمس بیان شده بود.
کتابی بود که باید وقتی بخونی که کتابی نداری و برای وقت گذرونی به مطالعه پناه آوردی.
و البته با خوندنش یاد دوران وبلاگ نویسیم افتادم و خیلی خیلی دلم خواست برگردم و دوباره بنویسم.
روزمره و زندگی‌ای بود که به شکل عادی و با نوشتار روون، به داستان در اومده بود و یک جورایی مثل رمان‌های زردی بود که تو دوران دبیرستان می‌خوندم، ولی ورژن بالغانه و بزرگونه‌ترش :)))

مشاهده لینک اصلی
کتاب های مرتبط با - کتاب عادت می کنیم